Готуємось до ЗНО

Основні дати ЗНО-2019: реєстрація розпочнеться 5 лютого і триватиме до 25 березня. Основна сесія відбуватиметься з 21 травня до 13 червня. Додаткова сесія запланована на 26 червня – 12 липня.
Календар пробного ЗНО: реєстрація триватиме з 8 до 31 січня. 16 та 23 березня відбудеться пробне тестування.Як і торік, на ЗНО винесені 11 предметів (українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова). Другий рік поспіль серед цього переліку немає російської мови.Кожен учасник матиме змогу скласти тест не більше як з чотирьох предметів. При цьому результати ЗНО з трьох предметів зараховуватимуть як результат державної підсумкової атестації для отримання шкільного атестату.
«Кожен випускник загальноосвітнього навчального закладу для отримання документа про середню освіту (атестата) повинен здати три обов’язкові предмети: українська мова і література – обов’язковий для всіх, другий на вибір учня – математика або історія України і третій – на вибір із тих 11, що залишилися. Може бути поєднання математики та історії України. Четвертим можна обрати той предмет, який потрібний для вступу у вищі навчальні заклади», – зазначила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
За бажанням учасника ЗНО тестові матеріали можуть перекласти шістьма мовами: кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами. Втім, на Львівщині за 11 років тести перекладали лише російською та польською.
Для вступу абітурієнти зможуть подавати свої сертифікати ЗНО за три роки (2017, 2018, 2019), окрім іноземної мови. У зв’язку з запровадженням торік аудіювання, дійсними будуть сертифікати 2018 та 2019 років.
Абітурієнти матимуть право подати до семи заяв (на місця державного та регіонального замовлення) не більше ніж із чотирьох спеціальностей.
Перша цьогорічна новація стосується студентів закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації та учнів закладів професійно-технічної освіти. Для отримання атестату, а його переважно отримують на другому курсі, необхідно буде у форматі ЗНО складати українську мову і літературу та математику або історію України на вибір учня, студента чи слухача.
«Я акцентую на цьому увагу, минулого року була тільки українська мова, цього року додаємо два предмети, а третій предмет будуть здавати у себе у навчальному закладі. Але наказ Міносвіти прописує третій предмет на вибір студента, слухача, учня, а не на вибір коледжу чи училища, як було раніше. Бо ми маємо багато дзвінків, що навчальні заклади, можливо, мали якесь спрямування, приймали рішення педагогічної ради, який предмет обрати. Нині ж це лише вибір учня і він буде зафіксований при реєстрації», – наголосила Лариса Середяк.
Окрім того, другу спробу матимуть студенти коледжів, які торік при складанні ЗНО з української мови отримали незадовільні оцінки – 1,2,3. Такий низький результат не дає право продовжити навчання. Тож, якщо і цього року ЗНО буде провалене, таких студентів, навіть попри оплату навчання, відрахують з коледжів.
Друга новація – це запровадження мінімального рівня балів. Торік таку планку у 150 балів ввели медичні виші, цьогоріч її запровадили й на інші спеціальності. Так, щоб навчатися на спеціальностях право, фармація, публічне управління та міжнародні відносини, конкурсний бал не може бути нижчим 130 балів з кожного предмету.
«Я думаю, що «Правознавство» можна підняти до 150-ти балів. Давати знання треба на якійсь основі. 100 – це дуже мало», – каже  директорка ЛРЦОЯО Лариса Середяк.
Любомира Мандзій наводить приклад: щоб отримати 100 балів з математики потрібно виконати всього 7 завдань з 36-ти, частину з яких можна вгадати. Відповідно, це дуже низький рівень знань.
Третє нововведення зацікавить випускників, які мріють стати лікарями. Для того, аби вступити у медичний виш, доведеться складати іспит з математики або фізики. Першим обов’язковим є українська мова, другим – біологія або хімія на вибір.
Основна сесія ЗНО-2017 з англійської мови 
відбудеться 29.05.2017

ЗНО з англійської мови: особливості тесту 2017 року
Тест зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови у 2017 році складається із завдань чотирьох форм: завдань на встановлення відповідності, завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на заповнення пропусків у тексті і завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю.
Загальна кількість завдань тесту з англійської мови – 43, на виконання яких учасникам буде відведено 120 хвилин.
Результат виконання завдань №1-16 частини «Читання», №33-42 частини «Використання мови» та №43 частини «Письмо» за вибором випускника може бути зарахований як державна підсумкова атестація з англійської мови. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.
Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з англійської мови, правильно виконавши всі завдання №1-16, № 33-42 та №43, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 40 тестовим балам.
Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту - 56 тестових балів.
ФОРМИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
Завдання на встановлення відповідності. У завданнях пропонується підібрати заголовки до текстів/частин текстів із наведених варіантів; твердження/ситуації до оголошень/текстів; запитання до відповідей або відповіді до запитань. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив відповідність і позначив варіант відповіді в бланку відповідей А.
Тест містить 11 завдань цієї форми (№ 1–5, № 11–16), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал – за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.
Тест містить 5 завдань цієї форми (№ 6–10), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання на заповнення пропусків у тексті. У завданнях пропонується доповнити абзаци/речення в тексті реченнями/ частинами речень, словосполученнями/словами із наведених варіантів. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив варіант відповіді в бланку відповідей А.
Тест містить 26 завдань цієї форми (№ 17–42), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 43). Завдання складається з основи та передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного висловлення відповідно до запропонованої комунікативної ситуації в бланку відповідей Б.
Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 14 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
·                     а. Змістове наповнення (опрацювання трьох умов, зазначених у комунікативній ситуації):
·           а1 – перша умова: 0, 1 або 2 бали;
·           а2 – друга умова: 0, 1 або 2 бали;
·           а3 – третя умова: 0, 1 або 2 бали.
·           b. Структура тексту та зв’язність:
·           b1 – логіка викладу та зв’язність тексту (наявність з’єднувальних елементів у тексті): 0, 1 або 2 бали;
·           b2 – відповідність письмового висловлення заданому формату (твір, лист (особистий, діловий), оголошення, записка тощо): 0, 1 або 2 бали.
·           c. Використання лексики (лексична наповнюваність, володіння лексичним матеріалом): 0, 1 або 2 бали.
·           d. Використання граматики (морфологія, синтаксис, орфографія): 0, 1 або 2 бали.
Важливо!
1. Якщо учасник зовнішнього оцінювання отримує 0 балів за критерій «а. Змістове наповнення», то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 балів.
2. Якщо учасник зовнішнього оцінювання отримує 0 балів за критерій «с. Використання лексики» або критерій «d. Використання граматики», то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 балів.

3. Якщо учасник зовнішнього оцінювання не приступав до виконання завдання, власне висловлення вважається ненаписаним і вся робота оцінюється в 0 балів.

Tips for Writing
Корисна інформація по ЗНО
Formal and Informal Letters
Аудіювання
Зразки тестових завдань
Target

Немає коментарів:

Дописати коментар